Sukces naszych uczniów w konkursie przyrodniczym

W dniu 15.09.2020 uczniowie klas 8 uczestniczyli w pikniku naukowym w Młynie Wiedzy, podczas którego poznaliśmy wyniki konkursu „Nauka - to takie proste”.
W konkursie tym nasi uczniowie zajęli 2 miejsce, wyprzedzili nas tylko uczniowie liceum.
Zadaniem zespołów uczniów było przygotowanie projektu edukacyjnego polegającego na opracowaniu koncepcji, przeprowadzeniu i udokumentowaniu w formie pisemnego raportu oraz filmu własnego serii doświadczeń przyrodniczych.
Doświadczenia te nie mogły być opisane w scenariuszach i kartach pracy, dostarczanych w ramach projektu do szkół. Doświadczenia były przygotowane z użyciem materiałów i sprzętu laboratoryjnego zakupionego w ramach projektu „Nauka - to takie proste!”.
Nasza drużyna przygotowała pokaz doświadczeń chemicznych pt. „Chemiczny ogród, z uwzględnieniem obecności dwutlenku węgla wokół nas”.
Długo zastanawialiśmy się, jaki będzie temat naszego projektu. Chcieliśmy, żeby to było coś związanego z codziennością oraz coś istotnego. Wybór padł na ogród, bo ogród to kolory - chemia kolorów oraz dwutlenek węgla obecny w procesie fotosyntezy. Dwutlenek węgla to bezbarwny, bezzapachowy i niepalny gaz. Eksperymenty z tą substancją, są bardzo interesujące i zaskakujące. Dużą rolę odgrywały również kolory, które urozmaiciły doświadczenia.
Wyróżnieni uczniowie w ramach nagród otrzymali tablety.
Podczas pikniku uczniowie klas 8, mogli zobaczyć ciekawy pokaz doświadczeń dotyczących powietrza, jak również samodzielnie wykonywać doświadczenia.
Uczestnicy : Oliwia Folborska, Julia Leśniak, Natalia Malach, Natalia Meller, Amelia Śitniewska
Opiekun : Dawid Nowicki